Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Čím se řídit při nákupu matrace?

24. 1. 2019

Nákup matrace je velmi důležitý. Při výběru matrace na deset let a více byste měli pečlivě postupovat tak, abyste vybrali co možná nejlépe a abyste v průběhu jejího používání nemuseli řešit malicherné komplikace. Následující tipy by vám mohly pomoct.

1. Za matraci si připlaťte


Bojíte, se že nákup matrace vás připraví o vaše dlouhodobé úspory? V tom případě neberte nákup matrace jako útratu, nýbrž jako investici. Samozřejmě si můžete koupit nejlevnější matraci na trhu. Ta však může velmi brzy přestat odpovídat vašim představám o klidném spánku. Pokud vás bolí záda, levnou matrací si je můžete ještě více rozhodit. Ve finále to budou jen vyhozené peníze.

Za matraci se nebojte připlatit si. Vždyť je investice do vašeho zdraví, navíc na 10 let i více. Proč si tedy hned napoprvé matraci pečlivě nevybrat?

2. U nákupu matrace můžete zároveň ušetřit


Zároveň však nemusíte za matraci zaplatit všechno, co máte. I s nákupem kvalitní matrace se dá ušetřit, když víte, jak nakupovat. Sehnat lze matrace v akci, ve výprodejích nebo v nabídce 1+1 zdarma. Udělejte si průzkum mezi matracemi, zjistěte, která by vyhovovala vašim potřebám a zda má podobný typ některý z dostupných obchodů v nabídce.

3. Matraci slaďte s postelovým roštem


Aby vám matrace vydržela dlouho jako nová a dlouho plnila svou roli, dbejte na to, abyste ji sladili se svým stávajícím roštem. Protože pokud máte rošt polohovatelný, není dobré k němu pořizovat matraci pružinovou. Vlivem ohýbání by mohly její pružiny popraskat. Na polohovatelné rošty jsou výborné matrace pěnové.

4. Ochraňte matraci matracovým chráničem 


Pokud už při nákupu přemýšlíte, jak matraci ochránit, sáhněte po matracovém chrániči. Ten totiž představuje nejlepší a nejjednodušší způsob, jak matraci ochránit před zašpiněním. Lze jej prát v pračce, a proto si jím zajistíte i hygienickou čistotu spánkového prostředí.

5. Nezapomínejte, že i na matraci se vztahuje záruka 


Zapomenout byste neměli ani na fakt, že se na matraci, stejně jako na ostatní věci, vztahuje záruka. U levnějších typů matrací je běžná záruka 2 roky. Dražší a kvalitnější matrace nabízí záruku od 3 do 6 let. Pokud se tedy v průběhu jejího používání objevíte nějaké nesrovnalosti, nebojte se ozvat tam, kde jste matraci pořídili.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů