Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Feng Shui alespoň do ložnice

17. 1. 2019

Čínské umění Feng Shui zná nejspíš každý. Když už jste se jím neřídili při zařizování vašeho domu, nejspíš jste o něm už slyšeli v některém lifestylovém magazínu. Vážně nechcete zkusit, jaké to je žít v harmonii podle Feng Shui? Protože řada odborníků tento styl doporučuje především těm, kteří mají problémy se spánkem. Feng Shui si můžete zkusit nastolit alespoň v ložnici.

O čem Feng Shui je?


Feng Shui je známé čínské umění, které se zabývá vztahem a energií mezi člověkem a jeho prostorem v čase. Takovým prostorem může být například váš dům či jen pokoj. Umění Feng Shui se ale dá aplikovat téměř na všechny životní aspekty. O co umění jde? Hlavním cílem je nastolit v prostoru klidné a nerušené plynutí energie čchi. Jeli tak zajištěno, v konečné fázi tato energie zajistí, že se dotyčný člověk bude v prostředí cítit mnohem lépe. Zajišťuje se tak několika způsoby - dodržováním některých pravidel, přestavováním nábytku, přemýšlení o jednotlivých kompozicích nábytku. Feng Shui pracuje s polaritou jing a jang a s pěti elementy, jimiž je voda, dřevo, země, kov a oheň.

Proč se hodí právě do ložnice?


I přesto, že lze volné plynutí energie zajistit v celém domě, začít se s ním doporučuje v ložnici. Právě na jiné a lepší uspořádání ložnice může lidská mysl reagovat pozitivně. I přesto, že je pravé Feng Shui velmi složité a musí se při něm zohledňovat řada aspektů, minimální změny si podle Feng Shui zvládnete udělat sami.

Ložnicová sestava PAMELA 748+293+698 divoký dub

Podle Feng Shui se třeba nedoporučuje mít za hlavou okno, protože z něj na vás může působit průvan a tudíž i špatná energie zvenčí. Na okno a dveře doporučují čínští umělci Feng Shui vidět, protože právě těmito otvory vniká nepřítel. Chcete-li zajistit volný průchod energie vaší ložnicí, zapomeňte na plné čalouněné postele či úložný prostor pod nimi. Aby mohla energie volně procházet, je zapotřebí zanechat prostor i pod postelí. Ten, kdo se řídí podle Feng Shui nikdy nenechá otevřené dveře šatní skříně či pootevřený šuplík, když jde spát. Zase to narušuje volný průchod energie čchi.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů