Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

I barová židle může nabídnout pohodlí a komfort

15. 10. 2018

V moderních domácnostech je často obývací pokoj propojen s kuchyní či jídelnou. V takovém prostoru se skvěle vyjímají vyvýšené či barové stoly. I malý pult může přinést mnoho užitku a dodat místnosti šmrnc. Aby se vám u barového pultu dobře sedělo, zvolte správné barové židle – nemusejí být velké a drahé, ale musejí vám pasovat. U barového pultu nemusíte posedávat jen krátce u skleničky. Naopak – barový pult využijete i pro běžné svačinky, popíjení kávy, přípravě pokrmů apod. Aby vám barový pult dobře sloužil a rádi jste u něj často vysedávali, vyberte si k němu správnou židli nebo stoličku.

Zásadní je především výška. Výška barových stoliček se v průměru pohybuje okolo 75 až 80 centimetrů. Barový pult by měl mít na výšku asi 110 až 115 cm, ale může být i vyšší. Přesnou výšku musíte přizpůsobit své výšce, případně výšce ostatních členů rodiny. Pokud jsou mezi vámi velké výškové rozdíly, můžete si koupit výškově nastavitelné židle – každý si pak výšku přizpůsobí podle svých potřeb. Deska pultu by určitě měla přečnívat o několik centimetrů, aby pod pultem bylo dost místa pro nohy.

Samozřejmostí je stabilita barové židle. Pokud nakupujete barovou stoličku přes internetový e-shop, ověřte si její parametry a materiál, ze kterého je vyrobena. Stabilní klasikou je masivní dřevo. Dalšími hojně používanými materiály jsou kov a plast. Některé židle jsou vybavené polstrováním. Čalounění by ale nemělo být přecpané výplní – na židli se potom sedí velmi nepohodlně.  Materiál barové židle volte nejen podle její bezpečnosti, ale také aby ladil s okolním nábytkem.

Sezení na barové židli vám zpříjemní opěradlo (může být i polohovatelné). Sedák by měl být dostatečně široký. Barové stoličky často disponují otočným sedákem. Vyšší bezpečnost zajišťuje nízké kyčelní opěradlo. Opěrky na ruce bývají pouze dekorativním prvkem. Komfort a bezpečnost sezení zajišťují také podpěry na nohy ve spodní části židle. Pokud židle nemá opěrku na nohy, je vhodné umístit pod barový pult vodorovnou tyč na opírání chodidel.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  
  • Autor:
    Martina
    Datum:
    29. 7. 2019
    Naprostý souhlas. Barové židle jsou skvělé. Máme barem propojenou kuchyni a obývák. U baru máme tři židle, tady tyto: http://www.primazidle.cz/Barove-zidle-2423/Barova-zidle-H-93-orech-tmave-modra Kuchyni sice máme do hněda, ale v obýváku mám sedačku ve stejné barvě, takže to pěkně ladí. Skvěle třeba když si dáváme jen snídani na rychlo nebo když děti dělají úkoly a já u toho musím vařit. Plus jsou to židle navíc když přijde větší návštěva :D
instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů