Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Ideální dárek nejen pro seniora? Pořádné křeslo!

7. 9. 2018

Náročné pracovní dny mívají nepříjemné dohry v podobě nervozity, hádek a stresu. To všechno si můžete odpustit, pokud po příchodu domů na chvíli usednete do skutečně pohodlného křesla a dovolíte si zastavit čas. Dobře vybrané křeslo nebudete muset nikdy měnit a dobře Vám poslouží desítky let. Pohodlné křeslo je také ideálním dárkem pro seniory, kteří sice netráví náročné dny v práci, ale pro změnu zase využívají křesla několik hodin denně. Na našich stránkách naleznete křesla, ve kterých se ponoříte do absolutní harmonie bez stresujících myšlenek.

Oblíbené křesla "ušák"

Podobně jako u každého nábytku jsou také u křesel velké rozdíly ve velikosti, v provedení, v použitém materiálu a od toho se odvíjející ceně. Při koupi křesla zvažte v první řadě jeho správnou výšku a šířku. V prodejně s nábytkem si můžete vyzkoušet stoupnout vedle křesla a zkontrolovat, kam dosahují Vaše stehna. Při sezení by se kolena neměla příliš lámat. U seniora je také zásadní, jak se mu z křesla vstává.  Vyzkoušejte tedy nejen vhodnou výšku a hloubku křesla, ale také obtížnost při usedání a vstávání. Nezbytné je, aby se jeho uživatel cítil v křesle bezpečně. Každému vyhovuje něco jiného. Jiná délka opěrky zad, podnožky nebo třeba šířka mezi opěradly na ruce. Zkontrolujte také  nosnost křesla.

Relaxační křesla

Skutečné uvolnění budete zažívat nejen v relaxačních, ale také polohovatelných křeslech. Jejich majitelé si nemohou vynachválit možnost libovolně dle potřeby a chuti měnit záklon opěradla nebo výšku opěrky na nohy. Křeslo se tak snadno promění v lehátko či pohovku.  Relaxační polohovací křesla jsou obvykle podstatně více pohodlná než klasická křesla.

Je samozřejmě rozdíl, jestli budete křeslo používat jen pár hodin týdně nebo ho využijete jako hlavní místo k sezení po celý den. Podle toho byste také měli vybírat materiál, což je obvykle koženka nebo textil. Látková křesla jsou více jako pohovka , celkově na sezení příjemnější a pocitově měkčí. Doporučují se pro celodenní sezení. Potahový materiál se udržuje jako u klasické látkové sedačky. Koženková křesla jsou na dosed pevnější, ale jsou hygieničtější a lépe se udržují čistá.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů