Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Inspirace do malého dětského pokoje

23. 5. 2013

V dnešní době žije většina rodin v panelákovém bytě 3+1. Typická česká rodina, to jsou rodiče a 2 děti.  V tomto článku najdete několik rad jak vytvořit dětský pokoj, který bude funkční a příjemný pro vaše děti, které se v něm nebudou cítit stísněně. Dětský pokoj bývá většinou ta nejmenší místnost v bytě a proto je nejdůležitější správně využít každý centimetr prostoru.  Musí se do něj vlézt dvě postele, psací stoly, důležité úložné prostory a samozřejmě nesmí chybět místo na hraní.

Nejlepším a zároveň nejjednodušším řešením bývá zvýšená postel, pod níž se nachází buď psací stůl nebo úložné prostory např. skříňky a poličky na poklady našich dětí. Tyto postele jsou vyšší než klasické a skvěle se hodí právě do malých dětských pokojů.

 

Většina rodičů se často setkává s problémem neustále neuklizených dětských pokojů. V tuto chvíli se nabízí otázka, zda je vůbec možné, aby byl dětský pokoj uklizený. Pokud je v dětském pokoji dostatek úložného místa je tento úkol o něco snadnější. Kromě úložných prostorů se nesmí zapomínat na kvalitní psací stoly pro naše děti. Měly by být uzpůsobeny jak pro psaní domácích úkolů, tak pro umístění počítače.

V dětském pokoji by se děti měly cítit útulně, bezpečně a nemělo by se zapomínat na místo pro hry. Pokoj by měl být veselý a prostředí, ve kterém se děti pohybují by mělo rozvíjet jejich fantazii. Dbáme také na kvalitní materiály, z kterých je dětský nábytek zhotoven. Velice žádaný je dětský nábytek od francouzské firmy, která má mnohaleté zkušenosti s materiálem MDF deska.

Dřevovláknité MDF desky se vyrábějí převážně z jakostních jehličnatých stromů. Ve srovnání s jinými dřevěnými materiály jsou MDF desky odolnější v ohybu a tahu. Mechanická a fyzikální odolnost MDF desek je vyšší než u běžných dřevotřískových desek. MDF desky se vyznačují vlastnostmi, které jsou srovnatelné s masivním dřevem.

Stále oblíbeným kusem nábytku v dětských pokojích jsou patrové postele. Tento druh nábytku výborně řeší problém malých pokojů pro dvě nebo tři děti. Jako příklad vám uvádíme tuhle patrovou postel od francouzské firmy, která nabízí dvě plnohodnotné postele pro vaše děti a ve spodní části se nachází další spací prostor, který není o nic méně kvalitní.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů