Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Jak barevně vyřešit dětský pokoj?

18. 3. 2019

Zařídit, aby byl dětský pokoj pěkný a zároveň plně funkční zabere spoustu práce. Nebojte, poradíme vám jak na to.

Dětský pokoj je světem snů a fantazií. Děti si zde mohou hrát, stát se alespoň na chvíli princeznami, piráty nebo rytíři. Dětský pokoj je pro vaše děti nejdůležitější místností ve vašem domě či bytě. Je tedy důležité, aby se zde děti cítili dobře. A právě výběr správných barev v dětském pokoji hraje důležitou roli. Proto si dobře pohrajte s barvami, aby se vaše dítko cítilo ve svém království dobře. U dětí většinou platí, čím více barev, tím lépe. Ovšem pozor ať to nepřeženete.

Stará osvědčená klasika


V dnešní době obecně platí, že růžová barva patří dívkám, modrá chlapcům. Rodiče většinou jako první barvu pokoje svého dítěte volí růžovou pro dívku a modrou pro chlapce. Mnoho maminek chce ze své holčičky mít alespoň na chvíli růžovou princeznu. Růžová jako barva pro dívky v menším věku je již klasika. Rodiče svou malou princeznu oblékají v růžové od hlavy až k patě. To samé platí o modré barvě a chlapcích. Tedy není divu, že tyto barvy pronikají i do jejich pokojů.

Dětský pokoj Rose II     Studentský pokoj Saturn A - výběr barev

A co neutrální bílá barva?


Možná si říkáte že bílou barvou nic nezkazíte, ovšem bílá barva není nejlepší volba, zejména do dětského pokoje, který by měl být barevný. Pokud se přece jen rozhodnete pro bílou barvu stěn, můžete na stěny nalepit nálepky či pověsit obrázky z oblíbených pohádek vašeho dítka. Můžete také pořídit nábytek v bílé barvě, ale stěny pokoje udělat barevné.

Dětský pokoj Richie I - bílý

Další skvělé volby barev


Děti milují především pestré barvy – žlutou, zelenou, oranžovou. Žlutá barva je jasná, povzbudivá a stejně jako slunce vám nabudí pocit zahřátí. Zelená barva je zase zklidňující. Oranžová barva navozuje pocit radosti a dobré nálady. Další dobrou volbou může být také modrá, ovšem v tmavším tónu. Světlý tón modré je příliš chladný.

Dětský pokoj Relax A - výběr barev krémová/modrá

Kterým barvám se vyhnout obloukem?


Jednou z nevhodných barev je červená. Červená barva je považována za agresivní a není dobrou volbou zařídit celý pokoj touto barvou. Dalšími z nevhodných barev jsou barvy tmavého tónu – tmavě šedá, hnědá a černá. Tyto barvy jsou příliš smutné a tajemné, tudíž jsou nevhodné do dětského pokoje. Pokud pořídíte pouze určité části nábytku v těchto barvách, tak to není špatný nápad, například koberec či doplňky. Hlavně se snažte zbytek pokoje zařídit světlými barvami, ať už nábytku nebo stěn.

Dětský pokoj Anabel C

Sourozenci v jednom pokoji


Když pokoj sdílejí sourozenci, můžou nastat hádky o barvy, jak stěn pokoje, tak nábytku. A právě barvy nábytku a stěn pomůžou skvěle rozlišit jednotlivé území. Vy se tak vyvarujte dalším zbytečným hádkám. Dvě stěny pokoje můžete vymalovat podle přání jednoho dítěte, druhé dvě zase podle přání druhého dítěte. Obě děti tak budou mít část pokoje jen podle sebe a budou spokojené.

Slovo závěrem


Tak jako u jídla i u barev platí: Sto lidí sto chutí. Na našem eshopu najdete v kategorii dětské pokoje různé inspirace, které pomohou zařídit pokoj vašeho dítěte podle vašich představ. Naleznete zde dětské pokoje pro holky i kluky, luxusní, ale i levné dětské pokoje a také pokoje pro miminka. Máme na výběr také nejrůznější doplňky do dětského pokoje jako povlečení, prostěradla, boxy na hračky, dětské kapsáře atd.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů