Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Jak vám s péčí o domácnost pomůže obyčejný ocet?

5. 2. 2019

Na úklid domácnosti potřebujete řadu různých čisticích prostředků. Ty se ale někdy minou účinkem, hlavně ale stojí spoustu peněz. Přitom většinu z nich můžete nahradit obyčejným octem. Nápady a tipy, jak vám ocet pomůže s úklidem domácnosti, jsme pro vás sepsali v textu níže.

 

Jakou účinnou látku v sobě má ocet?


Ocet, který máte běžně v lednici a používáte jej hlavně pro ochucení jídel, není nic jiného, než vodou zředěný roztok kyseliny octové. V případě kuchyňského octu se jedná o 5% roztok, který je příliš slabý na to, aby způsobil nějaká poranění, ale dostatečně silný, aby se postaral o vaši domácnost. Kromě toho, že dodá specifickou štiplavou chuť řadě vašich připravovaných pokrmů, vám pomůže i s úklidem domácnosti. S velkou nadsázkou zastane drahé osvěžovače vzduchu, leštěnky, odstraňovače skvrn, aviváže a dezinfekce.

Jak z octu připravit levný úklidový prostředek?


K úklidu celé domácnosti vám bezesporu vystačí jedna láhev obyčejného octa. U některých tipů můžete použít i ocet jablečný. V každém případě bude potřeba ocet naředit v teplém vodném roztoku dle síly zašpinění. Někdy ale můžete použít ocet neředěný. Na zašpiněné místo či povrch jej pak nanášíme houbičkou. Dobrou kombinací k octu je jedlá soda. Ta má přirozeně bělící účinky, smíchaná s octem vytvoří levnou čistící pastu.

 

Na co všechno ocet doma využijete?


Svým složením ocet především zneškodňuje zápach všeho druhu. Některé volně dostupné rady na internetu doporučují ocet jako lidský deodorant. My ale věříme, že mnohem spíš se vám bude zamlouvat, použijete-li ho jako osvěžovač vzduchu v domácnosti. Stačí, když trošku neředěného octu jednou týdně nalijete do dřezu. Ředěným roztokem vody a octa také můžete vyčistit vnitřek starých šatních skříní, které jsou cítit zatuchlinou.

Šatní skříň Carlos 4D - ořech tmavý

Ocet také úžasně čistí. Pomocí vody s octem můžete vyčistit sprchové závěsy od plísně, vybělit spáry mezi kachličkami, pro své výrazné odmašťující účinky je vhodný k čištění mastného sporáku a digestoře.

Když přilijete ocet do vody se saponátem na okna, zvýšíte lesk oken a zrcadel a usnadníte si závěrečné leštění. Ocet také oživuje barvy a změkčuje prádlo. Oživí i sešlou barvu koberců.

Pokud ocet využijete jako leštěnku, krásně jím uklidíte celý obývací pokoj. V kombinaci s olivovým olejem rozzáří strukturu dřeva i vyživí povrch dřevěného nábytku.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů