Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Jaký je rozdíl mezi rohovou sedačkou a pohovkou? Vyberte si správně!

11. 6. 2024

Prostředí našeho domova odráží nejen náš vkus, ale také náš životní styl. Ať už se jedná o minimalistický nebo industriální styl či vintage vzhled, každý z nás má svůj vlastní jedinečný vkus, který se odráží v našem domově. A v tomto kontextu hraje nábytek a zejména sedací soupravy a pohovky klíčovou roli. Jaký je však mezi nimi rozdíl? Jak se rozhodnout, zda je pro nás vhodná pohovka nebo rohová sedací souprava? Pojďme se tedy do této otázky ponořit a řešit ji přesněji.

                           

Rohová pohovka je typ nábytku, který je navržen tak, aby se vešel do rohu místnosti. S její pomocí můžete efektivně využít prostor a zároveň poskytnout dostatek místa pro pohodlné sezení pro větší počet osob. Je ideální pro velké rodiny nebo pro ty, kteří často přijímají hosty. Pro vás, milovníky filmů s přáteli, je tedy ideální volbou.

Představte si to. Je pátek večer, vaši přátelé právě přišli na návštěvu na dlouho očekávaný filmový maraton. Všichni se usadí na vaši rohovou sedačku, kde je pro každého dostatek místa a nikdo se necítí stísněně. Zároveň máte veškeré občerstvení na dosah ruky na stole, který je pro každého snadno přístupný. To je pohodlí a praktičnost, která nabízí rohová sedačka.

 

                                 

 

Na druhé straně interiéru se nachází pohovka, obvykle menších rozměrů, která poskytuje prostor pro 2 až 3 osoby. Tento kus nábytku je skvělou volbou pro kompaktní bydlení nebo pro ty, kteří upřednostňují odpočinek v soukromí vlastního pokoje. Pohovka vám nabízí možnost vytvořit si útulný koutek, kde si můžete odpočinout po náročném dni při sklence dobrého vína nebo se ponořit do světa svých oblíbených knih.

                                                                   

 

V současnosti jsme svědky rostoucího trendu velkých obývacích pokojů, ve kterých lze umístit více pohovek, dokonce i naproti sobě, a vytvořit tak funkční prostor skvělý pro setkání s rodinou nebo přáteli. Prázdné stěny můžete vyplnit velkými dřevěnými obrazy a vysněný obývací pokoj je na světě.

                                 

 

Neexistuje však správné nebo nesprávné rozhodnutí pro jednu nebo druhou možnost. Výběr je naprosto v rukou vašich potřeb a možností prostoru. Dáváte-li přednost společenskému posezení a pohodlí, pak pro vás bude nejlepší volbou rohová pohovka. Pokud však dáváte přednost něčemu menšímu a útulnějšímu, pak pro vás bude ideální volbou pohovka.

Ať už si vyberete rohovou sedačku nebo pohovku, je důležité, aby vyhovovala vašim potřebám a prostoru. Takže ať už jde o rohovou pohovku nebo pohovku, obě mohou být při správném použití skvělým doplňkem vašeho domova.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů