Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Jeden botník nestačí! Dva jsou minimum!

22. 11. 2018

Ať už máte doma tři nebo dvacet párů bot, vždy se vyplatí mít dva botníky – jeden malý pohotovostní a druhý velký ukládací. Důvod je prostý – u dveří potřebujete mít prostor pro jedny oblíbené přezůvky, boty, které právě nosíte a také nazouváky, ve kterých můžete narychlo vyběhnout pro poštu nebo k popelnici. Tento malý botník by neměl mít plné dno, ale měl by být odkapávací, což se hodí zejména v zimě. Mnohdy postačí jen rohož.

Druhý botník je již často tvrdším oříškem. Do velkého botníku se totiž musí vejít různé typy a druhy bot pro všechny členy domácnosti. Nejdůležitější je, aby byl botník dostatečně prostorný, měl větrání, boty se v něm nemačkaly a aby nezabíral zbytečně moc místa.

Výklopné botníky šetří prostor


Výklopné botníky mívají hloubku kolem 17 cm. Mohou být různě široké i vysoké. Dají se jednoduše přichytit ke stěně. Jednotlivé přihrádky se snadno vyklápí. Bez problémů do nich umístíte nízké a drobné boty. Poradí si ale i s robustnější obuví – jednoduše jednu přihrádku nemusíte zavírat a necháte ji otevřenou právě pro umisťování vyšších bot. Bohužel kozačky se do nich ani tak nevejdou. Přesto patří vyklápěcí botníky k těm nejužívanějším. Důvodem je především jejich malá náročnost na prostor.

Botník, bílá, Anabela

Policové botníky a skříně


Největší výhodou policových botníků je nastavení výšky polic a tedy i možnost ukládat vyšší obuv, jako jsou kozačky, holínky a podobně. Hluboké bývají kolem 36 – 41 cm. Výška a šířka je opět různá. Dražší policové botníky bývají vylepšeny o pojezdový mechanismus s výstupky, na které se boty volně zavěšují do prostoru botníku, což opět přispívá k jejich  lepší větratelnosti. V policích je také snadné se zorientovat a máte pak lepší přehled o obuvi.

Nevýhodou policových botníků je jejich větší hloubka, proto se hodí do prostornějších předsíní. Policové botníky mohou být opatřeny i závěsem nebo dvířky. Policové skříně působí elegantně a boty jsou v nich uchráněny před prachem a vnějšími vlivy, podobně jako ve výklopných botnících.

Botníky se sedákem


Dalším prostorem, do kterého se dají schovat boty, jsou předsíňové lavice. Tyto bývají velmi komfortní, protože při obouvání či zouvání je vždy pohodlné se posadit. Boty v uzavřené lavici ale obvykle nemají příliš mnoho prostoru. Aby se neponičily, je vhodné do bot dávat speciální výztuž nebo papír, aby se obuv nedeformovala a udržela si pěkný tvar. Do lavice můžete kromě sezónní obuvi schovat také krémy a spreje na boty.

Lavice, dřevo, SEAT BENCH 1 NEW

Závěsné botníky


Pro umístění bot je vhodný i plátěný nebo plastový kapsář či drátěný botník. Závěsné botníky se mohou pověsit na dveře i na zeď. Nevýhodou těchto botníků je nemožnost boty schovat a lépe uklidit. Navíc opticky víc zmenšují místnost, než když máte boty uklizené a schované v uzavřeném botníku. V dnešní době však existuje varianta závěsných výklopných botníků. Tím předejdete nevzhlednému dojmu a budete mít vše pořád uklizené.

Materiál


Boty jsou často mokré nebo znečištěné, takže plochy, s nimiž přijdou do styku, by měly být odolné proti vlhkosti i mechanickému poškození a snadno udržovatelné. Botníky se vyrábí z lamina, masivu, kovu i plastu, případně z jejich kombinací. Dobře zvažte, kdo všechno bude botník používat, zda do něj budete ukládat pouze čisté suché boty apod. Podle toho pak zvolte materiál i typ botníku.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů