Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Matrace pro seniory musí splňovat určitá kritéria

27. 9. 2012

Víte, co je to zdravotní matrace? Zdravotní matrace v běžné praxi neexistují, protože matrace by měli podle tohoto tvrzení léčit, matrace ale „pouze“ přispívají k zdravému spánku. Pojem zdravotní matrace je proto zavádějící a klamavý, nicméně se hojně používá. Pod všeříkajícím pojmem zdravotní matrace si proto můžete představit matrace pro seniory, alergiky, děti, nebo třeba lidi trpící různými problémy s páteří.

V tomto článku bychom vám chtěli přiblížit matrace pro seniory, protože s postupujícím věkem se mění preference i ve výběru matrací. Zatímco mladí lidé upřednostňují spíše tvrdší matrace, ve stáří naopak tíhnou především k měkčím. Jaká je však správná matrace pro seniory? Tvoje-matrace.cz nabízí dostatek variant pro všechny účely použití. Klinicky testované zdravotní matrace se díky své materiálové skladbě vyznačují optimální vzdušností. Matrace svojí dostatečnou výškou umožňují především starším lidem pohodlné vstávaní z lůžka.

Velmi doporučujeme matraci Helen, která byla ohodnocena matrací roku viz obrázek. Takže z toho, co jsme se již dozvěděli, vyplývá následující. Na trhu je mnoho typů matrací a provedení. Pro seniory je vhodnější měkčí a elastičtější provedení, odvádějící vlhkost a pot. Je celkem jedno, jakou matraci nakonec vyberete (pěnové, latexové, gelové,..). Daleko důležitější je totiž vědět, jak se o takovou matraci starat. Zhruba 1x za půl roku je dobré matraci otočit (část nahoře by nyní měla být dole).


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů