Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Matrace Vám může zachránit život!

21. 9. 2018

Nemůžete večer usnout? Budíte se nad ránem s bolavými zády? Trpíte na migrény? Máte oteklé nohy? Pořiďte si pořádnou matraci a jako mávnutím kouzelného proutku se zbavíte mnoha potíží. Vybrat ideální matraci přitom nemusí být vůbec snadné. Mohou být z různého materiálu, mít různou tuhost, tvrdost, všelijaké potahy, ochranu proti roztočům a mnoho dalších funkcí - čert se v tom nevyzná, ale my ano! Nezapomeňte, že Vaše záda mají dobrou paměť. Co na ně naložíte, to tam máte. Zbavte se toho alespoň během spánku na pohodlné matraci, kterou nebudete za pár měsíců posílat do pekel. U nás naleznete pouze matrace, za jejichž kvalitou si stojíme a na níž si zakládáme. Váš zdravý spánek je naše specializace.

Průzkumy ukazují, že kvalitní matrace Vám může vyřešit problémy se spánkem až na 15 let. Než si koupíte tu pravou, pomůžeme Vám se v matracích trochu zorientovat. Náš odborný personál Vám samozřejmě ochotně poradí - nebojte se zeptat! Ať už osobně, emailem nebo telefonicky. Máme mnohaleté zkušenosti a rádi Vám doporučíme to nejlepší pro Vaše záda. Spánek na vhodné matraci Vám zlepší zdraví a prodlouží život! Nabízíme matrace pružinové, latexové, pěnové, přírodní, zdravotní a spoustu dalších. 

Matrace Aquatic mineral - pěnová

Rozdělení podle materiálu

  • Pružinové matrace a matrace s taštičkovými pružinami rovnoměrně distribuují váhu těla. Pružiny jsou chráněny roznášecí vrstvou impregnovaného vysoce gramážního filcu, který zabraňuje průniku pružin z matrace. Klasické pružinové matrace obsahují jeden pružinový blok, zatímco modernější taštičkové matrace obsahují mnohem více jemnějších taštičkových pružin. Pružinové matrace mají konstantní pružnost během celé doby životnosti, která je až 25 let. Výhodou je také jejich vysoká prodyšnost, díky které jim nevadí deskové rošty.
  • Latexové matrace jsou hypoalergenní, mají velmi dobrou elasticitu a ortopedické vlastnosti. Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, díky které je vhodný na polohovatelné rošty. Zároveň je velmi vzdušný, proto snadno odvětrává vlhkost.  Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru.
  • HR pěna má vynikající ortopedické vlastnosti a vzhledem k šetrnému materiálu je také hypoalergenní. Vyrábí se za studena za přítomnosti vody. Matrace z kvalitní HR pěny jsou příjemně tuhé. Její pružnost dokáže zabezpečit správnou podporu těla v každé poloze a napomáhá regeneraci zad, plotének a kloubů během spánku. Díky otevřené struktuře buněk je velmi vzdušná a vyrovnává teplotní rozdíly. Často tvoří jádro tzv. sendvičových matrací.
  • Líná pěna je směsí PUR a HR pěny. Kombinuje jejich nejlepší vlastnosti – především teplotní roztaživost, díky které se minimalizují proleženiny. V líné pěně se miliardy otevřených buněk jemně pohybují kolem vašeho těla, čímž vám bez zpětného tlaku poskytnou kompletní podporu tam, kde ji potřebujete. Líná pěna je nyní nejmodernější materiál používaný na výrobu matrací. Ocení ji i nemocní a senioři. Matrace z paměťové pěny proto naleznete také v naší nabídce.
  • Kokosové vlákno je velmi často vkládané do pěnových - sendvičových matrací, ale také pružinových matrací. Kokos zvyšuje nosnost a tvrdost matrace - u sendvičových matrací často tvoří pevný střed matrace. Kokos je velice vzdušný a pomáhá odvětrávat vlhkost z matrace.
  • Zónování, znamená že je povrch rozdělen na několik pásem s odlišnou tvrdostí a výztuhou. Tím se zabrání proleženinám v místech větší zátěže – oblast hlavy, ramen a boků. U těchto matrací platí – čím více zón, tím vyšší kvalita.
  • Sendvičový typ matrace znamená, že výplň je složena ze dvou materiálů, čímž se zvedá životnost a komfort matrace.
  • Ortopedická matrace zaručuje stabilní oporu kosterního systému. Měla by být otestovaná
  • Zdravotní matrace disponuje certifikátem, ať už se jedná o hypoalergenní, hygienické nebo matrace pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.

Dostatek prostoru

Délka matrace by měla správně přesahovat až o 25 centimetrů. Rozhodně se komfortně nevyspíte v příliš krátké posteli. Úzkou postel s matrací 90cm zvládnete, na délce ale nešetřete. Obvyklá délka postele i matrace je 200 cm, ale dají se pořídit i delší. Není ani problém vyrobit postel či matraci na míru. Matrace by měla být vysoká alespoň 15 cm. Příliš tenké matrace se obvykle rychle proleží.

I kvalitní matrace potřebuje občas vyprat potah, vyvětrat a jednou měsíčně otočit, abyste zabránili proleženinám. A pak se konečně budete budit každé ráno svěží (i po náročném večírku)!


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů