Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Nejdůležitější součást dětského pokoje? Jednoznačně postel!

4. 1. 2019

Máte doma protivného neposedu, rozmrzelého uplakánka nebo školáka se špatnými známkami? Pokud to chcete změnit, zaměřte se na postel. Mizerný spánek je příčinou mnoha potíží. Jestli nechcete svému potomkovi hned v prvních letech života zadělávat na pozdější potíže, postarejte se, aby spal kvalitně. Dovolte svým dětem užít si bezstarostný, osvěžující spánek plný pohádkových snů a všechno se zlepší!

Dětská patrová postel se šuplíkem Charly - akácie

Postel základ života


Chcete mít doma klid a pohodu? Bez kvalitního spánku to půjde jen těžko. A zatímco dospělák ví, že se špatně vyspal, dítě svou rozmrzelost obvykle nechápe. Přitom právě děti tráví v posteli stále více času. Do postele si berou hračky, učení, hry, tablet i svačinu. Není dobré jim v tom příliš bránit. Mnohem lepší je pořídit jim takovou postel a matraci, ve které budou pohodlně trávit čas, aniž by je pak bolelo celé tělo a špatně se vyvíjely.

 

U miminek bývá jasno


Dětská postýlka pro miminko by měla splňovat několik běžných zásad. Zejména by měla být bezpečná, tedy obsahovat spouštěcí bočnici a rošt nastavitelný do více poloh. Praktická jsou kolečka pro jednodušší přemístění postýlky. Samozřejmostí je kvalitní povrchová úprava, bezpečné kování a žádné ostré hrany. Jakmile ale děťátko povyroste, je třeba mu umožnit osvěžující spánek v dostatečně prostorné postýlce. Opět je důležitá stabilita postele, proto se doporučují zejména lůžka z masivního dřeva. Postel pro malé děti by automaticky měla mít zábranu. Stejně jako ostatní části postele by i zábrana měla být bez ostrých hran. Často postele nabízí možnost demontáže zábrany, a tudíž je možné užívat lůžko i v pozdějším věku, kdy již zábrana není potřeba.

Postýlka st.bok, šuplík 0850

Děti kupodivu nejsou opice


Všimli jste si, že děti zbožňují lezení a zalézání? Jakmile je někde nějaká skulina, hned se zkouší do ní napasovat! Kdejaká díra se v mžiku stane domečkem! A co teprve žebříky! Vylézt na hromadu dřeva nebo strom je pro děti ohromnou výzvou, stejně jako pokusy vylézt na stůl či skříň. Spát na patrové posteli je tak pro mnohé děti splněný sen! A jaké sny asi mají děti, které spí na vyvýšené posteli? Určitě velmi vzletné!

 

Když šetříte každý centimetr


Patrové a vyvýšené postele jsou ideální nejen pro malé opičáky, ale také ušetří spoustu prostoru. Zatímco horní lůžko (s pevnou zábranou) slouží k nočnímu spánku, prostor pod ním se hodí téměř k čemukoli – může tam být druhá postel, nebo rozkládací gauč, nebo psací stůl, nebo domeček, nebo úložné regály, nebo rovnou celý hrad! Možností je skutečně mnoho. U menších dětí je bezpečnější pořídit vyvýšenou postel s bočními schody, vedle kterých může být i skluzavka. Prostor pod schody a skluzavkou může vyplnit šatní skříň nebo praktické regály. Starší děti ocení, pokud budou mít pod vyvýšeným lůžkem pohovku a taburet na nohy (které při rychlém růstu vážně bolí!). Rádi se tam uvelebí se svým notebookem. Pohovku navíc můžete využívat na spaní pro návštěvy. V ideálním případě na ni napojte také odkládací stolek a psací stůl s lampičkou. Dobře vyřešený pracovní prostor nezabere mnoho místa a přitom poskytne pohodlné podmínky pro učení.

Dětská postel Reverse multifunkční - bílá

Skrývačky kam se podíváš


Někam se „zašít“ je doménou všech dětí. Na horní patrovou či vyvýšenou postel proto můžete umístit látkový tunel, stříšku nebo baldachýn. Právě tam pak může dítě relaxovat. Parádní schovávačku vytvoříte pomocí látek i v dolní části patrové postele, kam můžete umístit také kapsář. Látkové konstrukce přitom můžete později (až všechny omrzí) sundat a postel bude nadále sloužit třeba i pro dospělé. Starší děti pro změnu ocení spíše skrývačky, do kterých mohou odložit své tajnosti. Rozhodně se vyplatí pořídit postel, která má i odkládací stolek, šuplík a polici.

 

Matrace je až na prvním místě


Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj kvalitní matraci - spíše pevnější typ konstrukce, střední tvrdost. Ideální jsou  pro děti matrace z kvalitních PUR pěn. Neváhejte a nechejte si s výběrem matrace poradit. Pokud zvolíte i správný potah a povlečení, bude se na večerní usínání malých miláčků těšit celá rodina! Usměvavé ratolesti vám pak zpříjemní každý den!


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů