Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Nenaleťte při výběru šatní skříně

11. 4. 2019

Šatní skříň si pořizujeme pouze párkrát za život, proto bychom si její nákup měli dobře promyslet, přece jen to není pro většinu z nás levná investice. Nabídka šatních skříní na trhu je v dnešní době opravdu pestrá. Lidé pak mají často problém si z tak široké nabídky vybrat tu pravou. V tomto článku vám poradíme, na co se při výběru skříně zaměřit, aby nám sloužila, co nejdéle a my z ní byli nadšení pořád stejně jako když jsme si ji poprvé dovezli domů.

Velikost skříně hraje důležitou roli


Ještě předtím, než se začnete poohlížet po šatní skříni, přeměřte pečlivě prostor, do kterého chcete šatní skříň umístit. Přeměření prostoru proveďte opravdu důkladně a svědomitě. Rozhodně ne jen tak od oka, jak to mnohokrát děláme u různých jiných věcí. Na toto ovšem u šatní skříně zapomeňte. I když si budete na 100 % jistí, že vaše mysl i oči změřili velikost prostoru správně, může se vám pak stát nemilé překvapení v podobě nesedící skříně do vašeho prostoru. A jen těžko budete prodejci vysvětlovat, že vám skříň nesedí a chtěli byste reklamaci. Můžeme tedy použít známé přísloví: Dvakrát měr, jednou řež.

Šatní skříň 01 ARTI 250 černá zrcadlo

Vnitřní vybavení šatní skříně nesmí zůstat opomenuto


Snad nejdůležitějším kritériem při výběru skříně je právě její vnitřní vybavení. Dříve či později sami uznáte, že to, co nám do očí bije jako první – tedy design, opravdu není na prvním místě. Je důležité i pro nás pohodlné, aby tričko, svetr, bunda, kalhoty i ponožky, zkrátka každý kus oblečení, měl své místo. Velkou výhodou pak bude, že najdeme rychle vše, co potřebujeme a obsah skříně přitom nemusíme obrátit vzhůru nohama. Důležité je také, jak byste vy sami chtěli své oblečení mít uspořádané. Zda na poličkách, šatníkové tyči či ve výsuvném šuplíku? Zamyslete se nad tím, co vám vyhovuje a podle toho se řiďte při výběru skříně.

Šatní skříň Angelika se zrcadlem I - bílá Šatní skříň BREMA 210 láva/láva

Vysoká skříň: výhoda nebo nevýhoda?


Je sice pravda, že čím vyšší skříň je, tím více úložného prostoru nabízí. Sami jistě víte, že úložného prostoru není nikdy dost. Avšak do horní části skříně není často dobrý přístup, zejména pokud jsme nebyli obdařeni vysokými rozměry. Řešením může samozřejmě být použití stupínku. 

Zrcadel není nikdy dost?


Mnoho lidí, zejména žen, ocení šatní skříň se zrcadlem. Provedení zrcadla může být buď zvenku nebo uvnitř skříně. Zrcadlo jako součást šatní skříně je také výhodou, pokud již v místnosti nemáte na umístění samotného zrcadla prostor. Navíc při ladění oblečení nemusíte nikam odbíhat a ušetříte tím spoustu času, který se hodí každému z nás. Zrcadla také umí opticky rozšířit každý interiér. Důvodů, proč mít skříň se zrcadlem je spousta, avšak je také důvod, proč skříně se zrcadlem raději nevolit. A tím důvodem jsou děti. Ty by během veselého dovádění mohli zrcadlo omylem rozbít a poranit se o střepy.

Skříň čtyřdveřová, samoa king, KORAANTICA A146 šatní skříň výběr barevŠatní skříň VANCOUVER bílá zrcadlo

Klasické nebo raději posuvné dveře?


Způsob otevírání dveří volte především podle vašich preferencí, ale i podle prostoru, který máte kolem skříně. Pro majitele menších prostorů doporučujeme šatní skříň s posuvnými dveřmi. Posuvné dveře se posouvají do boku, nezaberou tedy z místnosti velký kus prostoru jako klasické dveře. Pomohou vám tedy ušetřit několik metrů čtverečních místa. Oblíbené jsou také díky snadnému otevírání a zavírání. Klasické dveře jsou nám všem dobře známé. K otevírání i zavírání potřebují prostor, kde není možno umístit žádný jiný nábytek. Další nevýhodou může být hlučnost, které se zejména při zavírání jen těžko vyhneme.

Jaká barva a materiál?


Co se týká barvy šatní skříně, vaší fantazii se meze nekladou. Záleží pouze na vás, jakou barvu zvolíte. K nejpopulárnějším patří neutrální bílá barva. Dokáže váš pokoj krásně prosvětlit a opticky zvětšit. Co se týče materiálu velmi dobrou volbou je masiv, který je velmi pevný a trvanlivý. Skříň z masivu vám bude sloužit dlouhá léta. Nevýhodou může být pro řadu z nás vyšší cena, která ovšem odpovídá kvalitě nábytku. Skvělou volbou je také skříň z lamina, jehož hlavními plusy jsou nízká cena, snadná údržba, odolnost proti poškození a velká dostupnost barevného provedení. 

 

Na našem e-shopu najdete šatní skříně z masivu i lamina, šatní skříně se zrcadlem i posuvnými dveřmi, šatní skříně dvoudvéřové a dokonce šatní skříně pětidveřové.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů