Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Nesnažte se udělat z neposedného rošťáka usměvavou holčičku!

31. 8. 2018

Především u kluků volte místo roztomilých zásuvek velké úložné krabice a truhly, do kterých mohou vše večer naházet a pak je zastrčit pod postel. Truhly a boxy na hračky mohou mít různé velikosti a barvy, mohou být ze dřeva či z plastu. Podobně poslouží také různé koše a kontejnery. Některé děti si umí pečlivě třídit hračky, ale spíše počítejte s tím, že postupně budou všechny krabice na všechno. Kvůli tomu se ale vůbec nerozčilujte. Stačí, když se malý nezbeda naučí vše do krabic ukládat sám.

Dřevěná truhla "Piráti"

Naopak na pořádku důsledně trvejte u psacího stolu. Ten by měl být vždy čistý a bez přílišného chaosu. Toho snadno docílíte, pokud vedle psacího stolu umístíte regál s prostornými policemi. Nepočítejte s tím, že na nich budou mít kluci nějakou roztomilou výstavku. Rovnou zvolte regál, který unese stohy knih, papírů a rozličných předmětů včetně tanku.

Také šatní skříň je pro děti tvrdým oříškem. Vždyť i mnozí dospělí neumí udržet ve svých svršcích pořádek. Pro kluky nebývá ideální skříň s posuvnými dveřmi. Potřebují vidět do celé skříně najednou. Snadno zapomenou, že vůbec kdy měli nějaké pyžamo. Budou Vám tvrdit, že „tam prostě není“ a vlastně ho „nikdy neměli“. Musí ho prostě uvidět a ne dlouho hledat. Nebojte se zvolit skříň se závěsem, která klukům umožní rychleji své oblečení uklízet rychlým hodem na otevřený cíl...

V chlapeckých pokojích buďte opatrní s výběrem barev. Pokud chcete svého energií nabitého syna zkrotit, zvolte odstíny zelené, které uklidňují. Jestliže umístíte na podlahu pestrý koberec (třeba s obrázky silnic), na postel povlečení se vzorem (třeba s auty nebo dinosaury) a na zeď velkou nástěnnou mapu (třeba jako tapetu), s ostatními dekoracemi buďte střídmější. Aby dítě nebylo roztěkané a podrážděné, spíše se vyhněte ostrým tvarům a křiklavým tónům. Volte spíše tlumenější a decentní styl. Můžete také pokoj rozdělit na barevnou hrací část, střídmý prostor pro učení a klidovou zónu pro spánek.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů