Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Při výběru jednolůžka myslete na budoucnost!

11. 12. 2018

Výběr postele pro školáka či studenta není dobré podceňovat. Správná volba se odrazí na kvalitě spánku, zdraví i školním prospěchu. Je pravda, že malé děti mohou bez problémů spát na obyčejné matraci položené na tvrdé podlaze. Mezi matrací a postelí by ale měl být jednoduchý rošt, který umožní větrání a odvod vlhkosti. Matrace je pak výrazně hygieničtější a nemusí se přes den zvedat a opírat o zeď, nýbrž může posloužit i jako hrací plocha.

Postel 120 PRINCESSA 11

Spánek „na zemi“ se dětem obvykle líbí a je i bezpečný. V malém prostoru je ale praktičtější vysoká postel, pod kterou je možné uklízet boxy s hračkami a věcmi. Pro starší školáky je vhodné pořídit lůžko. Rodiče často sáhnou po levných postelích z lamina a rozměru 90x200 cm, což je nejtypičtější velikost jednolůžka. Hodí se nejen pro děti, ale také pro drobné, štíhlé dospělé, případně na chalupu nebo do pokoje pro hosty.

Postel s úložným prostorem REA Gary 120x200cm - pravá/levá

Výrazně pohodlnější a praktičtější jsou dětské postele 120x200 cm. Tato velikost je ideální volbou pro školáky, studenty i samotáře. Postel je totiž využívána nejen k nočnímu odpočinku, ale také na denní povalování se s hračkami, notebookem, knihou, tabletem, učení, telefonování – postel by proto měla být dostatečně prostorná. Větší šířku oceníte také v době, kdy bude dítě nemocné a bude v posteli trávit celé dny, mnohdy si k němu rodiče i potřebují na chvíli lehnout a přitulit se. A v budoucnu je dobré počítat i s tím, že se k dětem bude chtít přitulit jejich kamarádka či kamarád.

Studentská postel REA Larisa 120x200cm s nočním stolkem - navarra

Je dobré také zvážit výšku postele. Běžně se pohybuje mezi 40 a 55 centimetry. V nabídce jsou ale také vyvýšené postele, pod které se dá schovat matrace pro hosty, boxy s věcmi a nebo šuplík na peřiny. Dobrou volbou jsou přímo postele s úložným prostorem. Jejich nespornou výhodou je značná úspora místa. Z vyvýšené postele se navíc lépe vstává, je v ní větší teplo a méně prachu. Na druhou stranu pro někoho je příjemnější spát na zemi, nebo co nejblíže země.

Při výběru postele je tak vhodné myslet i do budoucna. Čas letí rychle, ale pokud dětem vyberete správný nábytek, vydrží jim mnoho let.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů