Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Škola volá! Máte již zařízený pokojík školáka?

14. 8. 2019

I ty nejbáječnější prázdniny mají svůj konec, a tak bychom si je měly užít do posledního doušku. Některé děti se nemůžou dočkat až zase potkají spolužáky, které dva měsíce neviděly. Zasednou do lavic a užijí si společně další školní rok. Jiní jsou už teď otrávení, že půlka prázdnin je za námi a škola je za rohem. Tak či onak je potřeba zbývající čas prázdnin zpříjemnit.

Prázdniny jsou nejen časem dovolené, ale i časem, kdy je potřeba obstarat vše potřebné pro školáky. Ať už se jedná o předškoláka, který půjde v září poprvé do školy, dítě již školou povinné nebo teenagera. Všechny věkové kategorie potřebují pokoj, který bude funkční, praktický a pokud možno také moderní. A právě prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete dětem vytvořit příjemný interiér, ve kterém se budou cítit dobře nejen při zábavě, ale i při učení.

Studentský pokoj Heaven I - bílý

Ať už plánujete kompletní rekonstrukci pokoje nebo pouze výměnu nábytku, léto je pro tuto záležitost skvělým obdobím. Rodiče mnohdy využívají toho, že jsou děti u prarodičů nebo na táborech a začnou s přestavbou pokoje, aby bylo do září vše hotovo. Nemusíte se však obávat, pokud vám přijde že do září vše nestihnete. Školáci mají podzimní prázdniny, které můžete využít k finálnímu dokončení pokojíku. Prázdniny tento rok připadají na konec října.

Jak tedy zařídit dětský pokoj, aby v něm školákovi nic nechybělo?

  • Kvalitní postel a matrace

Postel je základem každé ložnice a dětský pokoj není výjimkou. Dětmi je zkoušena dennodenně. Děti ji používají na spaní, ale také si v ní hrají, skáčou po ní, stavějí nejrůznější skrýše a tak dále. Věděli jste, že v posteli strávíme jednu třetinu našeho života? Pokud tuto skutečnost slyšíte poprvé, zřejmě nevěříte vlastním uším. Avšak je to tak. Je tedy důležité, jaké prostředí pro svůj spánek vytvoříme. Spánek má velký podíl na kvalitu našeho života. Sami jistě víte, že pokud se pořádně nevyspíte, jste velmi pravděpodobně unavení a tím pádem i nepříjemní na své okolí. Nejste totiž dostatečně odpočinutí, a tak se to na vašem těle podepisuje. To vše se týká jak dospělých, tak i dětí. Se správnou postelí se děti vyspí do růžova a úkoly do školy jim půjdou samy od sebe. Kromě postele hraje důležitou roli samozřejmě i matrace. Výběr matrace záleží na vašich preferencích. Zda preferujete matraci antibakteriální, ortopedickou, zdravotní či matraci s paměťovou pěnou. Důležitým faktorem je také jádro, vrchní vrstva matrace, výška a tuhost matrace.

Studentský pokoj Saturn B - výběr barev   Dětský pokoj Omega C - výběr odstínů

  • Psací stůl a židle

Každý školák potřebuje místo výhradně pro učení a rozvíjení schopností. Přesně takové poskytne psací stůl s dostatečně velkou pracovní plochou. Kromě samotné pracovní plochy je potřeba, aby měl stůl i úložné prostory v podobě šuplíků. Na stůl si budou děti odkládat všechny věci, které potřebují do školy jako sešity, knihy, psací potřeby a později na něj také umístí notebook nebo počítač, ze kterého budou čerpat informace na školní úkoly a projekty. Některé psací stoly jsou obohaceny o výsuv na klávesnici, což může být velmi praktické, pokud budete chtít dítěti do budoucna pořídit počítač. K počítači se také váže průchodka na kabeláž, kterou je mnoho psacích stolů také vybaveno. Bez psacího stolu se žáci a studenti zkrátka neobejdou. Ke stolu již odjakživa patří židle či křeslo, bez kterých by nebylo možné stůl praktický používat.

Dětský pokoj Relax B - výběr barev   FELICITA sestava bílá/růžová

  • Úložné prostory

Zřejmě se všichni shodneme, že těch není nikdy dost. Záleží také na tom, kolik máte volného prostoru. Pokud málo, dobrou volbou je multifukční nábytek jako postele s úložným prostorem. Pokud máte k dispozici pokoj větších rozměrů, můžete pořídit zvlášť stojící úložné prostory. Řešení úložných prostor je nespočet. Mezi nejvíce využívané patří šatní skříně, komody, regály, případně také knihovny a vitríny. Záleží na každém z nás, co nám více vyhovuje.

Dětský pokoj Twin - bílá/zelená   Dětský pokoj Nina II - dub rivero

  • Povzbuzující doplňky a dekorace

Kromě hraček můžete pokoj oživit nejrůznějšími doplňky a dekoracemi. Může se jednat o nástěnné hodiny s pohádkovým motivem, dekorační polštářky, samolepky na stěnu, barevné koberce nebo obrázky na zeď. Báječným doplňkem jsou také dětské metry, díky kterým zjistíte, o kolik centimetrů se děti vytáhly. Díky povlečení nebo prostěradlu s oblíbenými hrdiny a motivy dopřejete svým dětem pohádkové sny. Které dítě by nechtělo usínat po boku princezny, víly, supermana nebo rodiny úžasňákových?

  • Nezapomeňte použít barvy 

Možná si říkáte, že bílou barvou nic nezkazíte, což je sice pravda, avšak není nejlepší volbou do dětského pokoje, který by měl být barevný. Děti milují pestré barvy, které je povzbuzují, navozují pocit radosti a dobré nálady. Skvělou volbou jsou odstíny žluté, zelené, oranžové a také staré osvědčené klasiky - růžová a modrá. V dětských pokojích by to mělo hýřit barvami.

Dětský pokoj Relax A - výběr barev  Dětský/Studentský pokoj Moli A - výběr barev

Kromě jednotlivých prvků u nás najdete i předpřipravené pokojové sestavy, které vám umožní lépe si představit, jak daný kus nábytku zapadne právě ve vaší domácnosti. Nabízíme pokojové sestavy pro kluky i pro holky, luxusní i levné pokoje, dětské pokoje z lamina i z masivu a dětské pokoje pro miminka nebo pro dva sourozence.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

instagram
Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů