Kategorie Info Kontakt Login Košík
0

Výběr matrace vhodné pro údržbu a čištění

20. 10. 2014

Pokud jste se rozhodli zakoupit nové matrace, je dobré uvažovat dopředu tak, aby matrace byla snadno udržovatelná a šla jednoduše vyčistit na sucho i na mokro. Moderní matrace jsou velmi často vybaveny povleky, které lze jednoduše sundat a vyprat v pračce. Pokud matrace tímto povlekem nedisponuje, je nutné na ni zakoupit povlečení klasické.

Bez ohledu na to zda e na matraci povlečení vykytuje či nikoliv, je nutné po každém sundání povlečení matraci pořádně vysát domácím vysavačem na sucho. Ideální je vysávání provést úzkou koncovkou, která má vysoký sací efekt a dokáže odstranit poměrně kvalitně většinu osazených nečistot.

Pokud však chcete provést opravdu hloubkové čištění, které minimálně jednou ročně každá matrace potřebuje, je vhodné použít čištění mokré. Je nutné si uvědomit, že právě na matraci trávíme nejvíce hodin a měla by tomu odpovídat nejen kvalitativně ale rovněž čistotně. Mokré čištění nám přiblížili odborní konzultanti společnosti Čištění koberců Brno.

Pokud se pro mokré čištění rozhodnete, jistě nebudete litovat. Základem ale je zjistit, jestli právě vaše sedačka je na mokré extrakční čištění přizpůsobena. Informace obvykle najdete v materiálech, které jste obdrželi při nákupu matrace nebo je možno kontaktovat přímo prodejce nebo výrobce. Většina moderních matrací je na mokré čištění určena a mokré čištění je navíc přímo doporučováno.

Pouze mokré hloubkové čištění koberců, sedaček a matrací dokáže odstranit opravdu hluboce usazené nečistoty a roztoče. Odborníci z firmy čištění koberců Brno doporučují mokré čištění častěji než jednou ročně, důvodem je vysoká koncentrace odloupaných zbytků pokožky, které jsou živnou půdou pro nebezpečné mikroby.


Diskuze

Přidat reakci

Vaše jméno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentáře:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázku
image  

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.

Abychom Vám mohli v tomto eshopu nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Pro více informací o cookies a jejich případném blokování navštivte článek Pravidla ochrany osobních údajů